Trudne decyzje: – Kim będę w przyszłości?

Uczniowie ostatnich klas stoją przed trudną życiową decyzją – muszą wybrać szkołę, która najlepiej przygotuje ich do zawodu. Kłopot w tym, że nie wszyscy jeszcze wiedzą, czym w przyszłości chcieliby się zajmować zawodowo.

Nietypową lekcję zawodoznawczą odbyli uczniowie naszej szkoły odwiedzając budynek Hotelu Radisson Blu – miejsce pracy dla ponad 250 osób w różnych działach: obsługi pokojów, gastronomii i bankietów, ochrony, administracji czy w dziale technicznym. Pracownicy hotelu oprowadzili uczniów po różnych częściach hotelu przybliżając po krótce tajniki pracy na poszczególnych stanowiskach.

W branży hotelarskiej znajomość języków obcych jest oczywista. Nasi uczniowie mieli okazję również przełamywać swoje zahamowania i posłużyć się językiem angielskim załatwiając sprawę w hotelowej recepcji czy później przeprowadzając krótkie i przygotowane wcześniej wywiady z przedstawicielami różnych zawodów.

Zapraszamy do foto-relacji z tej wycieczki zawodoznawczej.