Euroweek

W dniach 25-29 maja 2019 r. 18 uczniów klasy 8 oraz 3 gimnazjum wzięło udział w obozie językowym Euroweek w miejscowości Duszniki Zdrój. Uczniowie brali udział w warsztatach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata, m.in. Indonezji, Meksyku, Włoch, Azerbejdżanu i Chin. Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak praca w zespole, autoprezentacja, radzenie sobie ze stresem. Uczniowie uczestnicząc w zajęciach uatrakcyjnionych zabawą, tańcem i śpiewem rozwijali swoje umiejętności komunikacyjne, przełamywali barierę językową.
Uczestnicy obozu nawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie, odkrywali swoje możliwości i talenty. Wykazywali się kreatywnością i zaangażowaniem. 
Poznawanie specyfiki kulturowej obcych krajów niewątpliwie wpłynęło na wzrost tolerancji i otwartości naszych uczniów.